• kilo verirken iradeyi en çok zorlayan yiyecek

  15.
  tatlının her türlüsü; çikolatalısı, sütlüsü, şerbetlisi, hamurlusu... bir de demezler mi “izicik yirsin bir şiy ilmiz”. sıkıntı o zaten, başladık mı durduramıyoruz efenim!
  5 ... amanin minnos minnos
 • çok güzel seven kadın

  18.
  asla ama asla sevdiği kadar sevilemeyecektir; çok güzel üzülecek kadındır.
  3 ... amanin minnos minnos
 • koronavirüsü nden korunma muskası

  2.
  kelimeler kifayetsiz...
  (bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
  2 ... amanin minnos minnos
 • bira bardaktan mı içilir şişeden mi sorunsalı

  7.
  allah başka dert vermesin dediğim sorunsal. herkesin keyfine kimse karışamaz. o şu şekil içer, bu şu şekil içer...
  4 ... amanin minnos minnos
 • hayattan zevk alamamak

  244.
  şu aralar tam olarak hissettiğim. bir şeyler yapmalı; bir farklılık, bir yenilik. ama o yenilik ne; yeni bir hobi, yeni bir çevre, yeni bir telefon melodisi? tüm bu arayışlar sonucunda elde kalan için daha da sıkılması ve her günün aynı zevksizlikle devamını izlemek zorunda olmak. gideyim de bi çikolata yiyeyim bari...
  4 ... amanin minnos minnos
 • gerçek yaş vs hissedilen yaş

  23.
  gelecekle alakalı planlara kesin karar verirken gezip tozup doyasıya hayatın tadını çıkarması gereken yaş vs huzurevinin yemekleri ve yeni hemşirelerden şikayet ederken kanepede uyuyakalan yaş..
  1 -3 ... amanin minnos minnos
 • sözlük yazarlarının şu an söylemek istediği cümle

  723.
  hepinizden tiskiniyorum...
  2 ... amanin minnos minnos
 • ülkenin boka batması

  19.
  (bkz: günaydın)

  bunu senelerdir görmeyip, aksine ülkenin şaha kalktığına inanan güruh uyanmadıkça asla çıkamayacağımızdır.
  3 ... amanin minnos minnos
 • hayatı sosyal medyadan ibaret olanlar şuan napıyor

  1.
  her olayda sırf millet haber alamasın diye sosyal medyayı kapatan, interneti yavaşlatan düzene sövüyor. ha, şu durumda gidip “vıdı vıdı keyfisi” diye fotoğraf paylaşamadığı için veya ex’ini stalklayamadığı için üzülen varsa...yorumsuz.
  1 ... amanin minnos minnos
 • korona virüsün ülkemize uğramama nedeni

  16.
  (bkz: diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık)

  ayrıca uğramadığı ne malum...
  4 ... amanin minnos minnos
 • çocuklu misafir gelmesin

  3.
  çocuklu insanlar çocuklu başka insanlarla takılsın. siz evlisiniz artık, ne bu hem doğururum hem de gezerim ayakları! olmuyor bacım, olmuyor. gelmişin doğum günü partisine millet eğleniyor içiyor diyorsun ki “nerede emzireyim”?! git evinde emzir. ya da almış 3 yaş sendromu bebesini salmış benim eşyaların üzerine. hayır kendi beben kendi evinde bunu yapınca ağzına ediyorsun benim evde yapınca “ehe çocuk işte”. çok dertliyim çoook...
  3 -3 ... amanin minnos minnos
 • kulak kirli kulaklığı verip dinle diyen tip

  3.
  kulaklığı eline tutuşturunca o hoparlör kısmının arasındaki pislikler göze çarpar ve içindeki ses akıl vermeye başlar; bu şarkıyı biliyorum/sevmem deyip hemen versem mi, kulağıma tam takmadan sadece tutsam fark eder mi, çaktırmadan silsem iğrendiğimi çok mu belli ederim... tüm bu sesler arasında maalesef o kulaklık tiksinerek takılır ve arkadaşınızın hijyenine gösteremediği öneme lanet edilir.
  1 ... amanin minnos minnos
 • soru sorulmadıkça konuşmayan tip

  69.
  konuşmayı sevmiyordur, bu kadar basit. bazısı çenesiyle insan bezdirmekten hoşlanırken bazısı da kararında ve insanına göre konuşarak çenesini gereksiz yormak istemez. zaten iyi bir dinleyici olduğumuzdan hep çenesi düşükler buluyor bizi. onların tam hayallerindeki profiliz; vıdı vıdı susmasınlar, karşı taraf çenesini açıp vıdı vıdısını bölmesin ve sonuna kadar dinlesin. ama bilmiyorlar ki bir noktadan sonra dinliyormuş gibi görünüp içimizde muhabbet döndürüyoruz.
  1 ... amanin minnos minnos
 • atakan kayalar

  19.
  “ne diyon ya” demesinler diye hep içime attım ama söylüyorum, bu çocuk bence naruto’daki gaara. ileriki bölümlerde temiz bir dayak yiyip tüm kibrinden arınacak ve vatana millete hayırlı bir evlat olacak.
  3 -1 ... amanin minnos minnos
 • ben seninle mutsuzluğa da varım

  68.
  ben seninle mutsuzluğa da varım
  2 -1 ... amanin minnos minnos
 • zamanın akmadığı yerler

  8.
  mecburiyetten gidilen düğün, nişan, kına; uyuyamıyorsan seyahat ettiğin araç; aç aç yemeğin gelmesini beklediğin restoran; banka, devlet dairesi, hastane gibi sıra beklemek zorunda olunan yerler... off ne çok sıkılıyormuşum ben hayatta.
  3 ... amanin minnos minnos
 • okul müdürleri çok önemli kişiler mi sorunsalı

  12.
  ilkokuldayken “müdür dede” diye sevip saydığımız adamın ölümünden sonra yerine gelen kıronun müdürüm havalarında siyah deri ceketi, gözlüğü ve yalakalarıyla dolaştığını görünce, statüyü sindirene göre önemlilik derecesinin değiştiğini düşündüğümdür.

  mesela lisedeki müdürümüz ailesi zengin olan çocukların şımarıklıklarına göz yumabilen, hatta odasına el kadar veletin hışımla girip “ailemi ararım görürsün” diye tehdit etmesine izin verebilecek kadar ezikti. şimdi böyle birine mi saygı duyarsın yoksa tüm okuldaki öğrencileri torunları gibi seven müdür dedeye mi?
  4 ... amanin minnos minnos
 • kendinizi bir görsel ile anlatın

  116.
  kendinizi bir görsel ile anlatın
  4 ... amanin minnos minnos
 • 100 yıldır adak adanan türbenin boş çıkması

  46.
  mucizelere inanmak, insanımız için gerçeklerle yüzleşmekten daha kolay olduğundan bu ülkenin ne türbesi biter ne de hacı hocası biter.
  3 ... amanin minnos minnos
 • günün karikatürü

  5934.
  günün karikatürü
  6 -1 ... amanin minnos minnos
 • yeni şeyler getiriyorum